AÖL REHBER

aöl şifremi unuttum ne yapmaliyim

Açık Öğretim Lisesinde okuyan öğrencilerin bilgilerini yer aldığı sisteme giriş yapabilmeleri için öğrenci numarasına ve kendilerine özgü olan şifrelerini bilmeleri gerekmektedir. AÖL Öğrenci Girişi başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız. AÖL öğrenci sistemine giriş yaparak notlarınızı ve diğer bilgilerinizi öğrenebilir yeni kayıt veya ilk kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

>>AÖL şifremi unuttum ne yapacağım?
>>AÖL şifresi için ALO 147'yi arayabilir miyiz?
>>AÖL şifresini değiştirebilir miyiz?
>>MAÖL şifremi unuttum ne yapacağım?

Ayrıca kayıt yaptırdıktan sonra ders seçimini de yine bu sistem üzerinden yaptırmanız gerekmektedir. AÖL Ders seçme Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Yine aynı şekilde seçtiğiniz derslerden her dönem sınava gireceksiniz. Bu sınavlara nerede gireceğinizi ve en önemlisi sınava girmeniz için gerekli olan AÖL sınav giriş belgesini de almanız gerekmektedir. AÖL Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? başlıklı yazımızı okumayabilirsiniz. Bu yüzden AÖL şifreniz çok önemlidir. 

 Açık Liseye ilk kayıt yaptırdığınızda size geçici şifre verilmektedir. Geçici şifreyle sisteme giriş yaptıktan sonra bu şifreyi istediğiniz şifreyle değiştirmeniz mümkündür. Fakat öğrenciler zaman zaman bu verdikleri şifreyi unutabilmektedirler. AÖL öğrenci giriş şifresini unuttuğunuzda paniğe kapılmamanız gerekmekte. Bu yazımızda sizlere AÖL öğrenci girişi şifresini unuttuğunuzda ne yapmanız gerektiğini adım adım anlatacağız. Lütfen yazımızı okumaya devam ediniz..

Bazı sitelerde giriş yapılan butonun altında şifremi unuttum diye bir bölüm bulunmaktadır. Fakat AÖL öğrenci sistemi anasayfasında böyle bir buton bulunmamaktadır. Peki şifremizi unuttuğumuzda ne yapacağız? Nasıl yeni şifreyi alacağız? AÖL Şifre almak zor mu?Açık Lise şifresi nasıl alınır?  Maöl şifremizi unutursak ne yapmalıyız? AÖL şifresini değiştirebilirmiyiz? Tüm bu soruların cevabı yazımızın devamında.

 

AÖL Şifremi Unuttum Ne Yapacağım?

AÖL Öğrenci sistemi Açık Lise öğrencileri için önemlib ir sistemdir. Bu sisteme girebilmek içinde size öğrenci numarası ve AÖL öğrenci şifresi verilmektedir. Size kayıt esnasında verilen şifre geçici şifredir. AÖL Yeni kayıt nasıl yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Sizin sisteme girerek bu geçici şifreyi değiştirmeniz gerekmektedir. 

AÖL Öğrenci şifrenizi unuttuğunuzda yapmanız gereken iki yöntem vardır. Bu 2 yöntemden size en uygun olan hangisiyse o yöntemi kullanarak yeni şifrenizi alabilirsiniz.

1. yöntem : Kayıt yaptırdığınız okula giderek yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz.

2. yöntem : Telefonla ALO 147 yi arayarak AÖL öğrenci şifresini unuttuğunuzu ve yeni şifre almak istediğinizi söyleyerek AÖL öğrenci şifrenizi yeniden talep edebilirsiniz.

 

AÖL Şifresi için ALO 147'yi Arayabilir miyiz?

AÖL şifresini unuttuğunuzda ALO 147'yi arayarak AÖL şifrenizi unuttuğunuzu söyleyebilir ve yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. ALO 147 MEB'in çağrı merkezidir.7 gün 24 saat istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

 

AÖL Şifresini Değiştirebilir miyiz?

AÖL ilk kayıt yaptırdığınızda size geçici şifre verilecektir. Sisteme giriş yaptıktan sonra size verilen bu geçici şifreyi değiştirebilirsiniz ve istediğiniz şifreyi verebilirsiniz. Ancak daha sonra yine şifreyi değiştirmek isterseniz AÖL Öğrenci girişi yaptıktan sonra sol bölümden "Kullanıcı İşlemleri" bölümünden "Şifreyi Değiştir" sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

 

MAÖL Şifresini unuttum ne yapacağım?

MAÖL şifresini unuttuğunuzda kayıt yaptırdığınız okula giderek yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz yada telefonla ALO 147 MEB hattını arayarak 7 gün 24 saat yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz.

4.4255319148936 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 4.43 (47 Oylar)