AÖL REHBER

maol ogrenci girisi

MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Mesleki Açık Lise öğrenci girişi için aşağıda verdiğimiz bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Mesleki Açık Lise öğrenci girişi sayfasını açtığınıza karşınıza "Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi" sistem giriş penceresi gelecektir.

maol öğrenci girişi

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Girişi için Tıklayınız

Mesleki Açık Lise öğrenci giriş sistemi açıldığında yukarıdaki görüntü ile karşılaşacaksınız. Bu pencerede sağ taraftaki alanı doldurmanız gerekiyor. Bu alanda "Güvenlik Kodu", "Öğrenci Numarası", "Şifre" bilgilerinizi girerek giriş için tıklayınız butonuna tıklamanız gerekmektedir.

maol öğrenci girişi nasıl yapılır

Resimde görüldüğü gibi bilgi girişlerini doğru yaparak giriş butonuna tıkladığınızda öğrenci bilgilerinizin yer aldığı sayfaya ulaşabilirsiniz. 

Bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir :

maol öğrenci girişi nasıl yapılır

Bu ekran MAÖL Öğrenci Sistemidir. Bu sistemden kişisel bilgilerinizi ayarlayabilir, ders seçimini yapabilir ve daha bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Şimdi bu ekranda hangi bilgiler var tek tek bakalım. Sayfanın sol kısımındaki bölümden istediğiniz sayfalara erişebilir istediğiniz ayalamaları yapabilirsiniz.İşte son menüde bulunan menüler:

maol öğrenci girişi nasıl yapılır

Şimdi sol kısımda bulanan menüde yer alan kısımlara yanlarındaki numaralarla ne işe yaradıklarına bakalım.

1-  Alınan Belgeler : Daha önce aldığınız belge varsa onlar listelenir.

2- Arşiv Bilgileri: Arşiv bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

3- Ders Bilgileri (Alınan) : Şuan alınan yüz yüze aktif durumdaki dersler listelenir.

4- Ders Bilgileri (Genel) : Öğrencinin alacağı zorunlu derslerin, muaf olduğu derslerin ve alabileceği derslerin listelendiği alandır.

5- Dönem Bilgileri: Öğrencinin kayıt yaptığı dönemlerin listelendiği kısımdır.

6- Genel Bilgiler: Öğrencinin genel bilgilerinin (adres bilgileri, iletişim bilgileri, sınav bölgesi bilgileri) yer aldığı kısımdır.

7- Kimlik Bilgileri: Öğrencinin kimlik bilgilerinin yer aldığı bölümdür.

8- Kitap Bilgileri:  ÖĞRENCİ KİTAP TAKİP BİLGİ EKRANI'nın yer aldığı kısımdır.

9- Kredi Bilgileri: Öğrencilerin sahip olduğu kredi sayısını ve alması gereken kredi sayılarının hesaplandığı kısımdır.

10 Sınav Giriş Belgesi : Mesleki Açık Lise sınavlarına girebilmek için alınması gereken sınav giriş belgesinin  çıktısının alındığı kısımdır. Bu alanda hangi okulda ve hangi dersten sınava gireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ayrıca sol menüde bulunan MESAJLAR kısmında size gönderilen mesajlar varsa onları okuyabilirsiniz. KULLANICI İŞLEMLERİ sayfasından da sistem giriş şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Mesleki açık lise kayıt yenileme hakkında detaylı bilgiye ulaşmakistiyorsanaznı MAÖL kayıt yenileme nasıldır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

MESLEKİ AÇIK LİSE SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Açık Lise sınavları 3 dönemde yapılmaktadır. 1. dönem sınavları 7-8 Ocak 2017 tarihlerinde yapıldı. 3 oturum şeklinde yapılacak sınavlarda binlerce öğrenci ter döktü.  Tamamlanan Açık Lise 1. dönem sınav sonuçları 30 Ocak 2017 tarihinde açıklanacaktır.

 

MAÖL 3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK 2017?

Mesleki Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınavları 01-02 Temmuz 2017 tarihinde yapılacaktır. 3 oturum şeklinde yapılacak sınavlara binlerce öğrenci katılacak. 

1. Oturum 01 Temmuz Cumartesi saat 09:30 da yapılacak.

2. Oturum 01 Temmuz Cumartesi saat 14:00 da yapılacak.

3. Oturum 02 Temmuz Pazar saat 09:30 da yapılacak.

Oturum süreleri 180 dakika olacak. Sonuçlar ise 31 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak. Açık Lise 3. Dönem sınavlarına giderken mutlaka yanınıza sınav giriş belgenizi almayı unutmayın.

 

MAÖL 3. DÖNEM SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN ALINACAK 2017?

Mesleki Açık Lise 2. Dönem sınavları 01-02 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem sınav giriş belgeleri sistem üzerinden 29 Haziran 2017 tarihinden itibaren alınabilecek.

MAÖL 2. dönem kayıt yenileme tarihleri açıklanmıştır.  

Mesleki Açık Lise 2. Dönem Sınav Giriş Belgesi almak için tıklayın..

4.8289473684211 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 4.83 (38 Oylar)