AÖL REHBER

aol sinav yeri nasil degistirilir

Açık Lise öğrencileri her dönem sonunda sınava girmektedirler. Sınava girecekleri yerler sınavdan önce ilan edilmekte ve aday o sınav merkezinde belirtilen tarihlerde sınava girmek zorundadır. Sistem üzerinden ilan edilen okuldan başka bir yerde sınava giremez.

Bazı istisnai durumlar vardır. Bu istisnai durumlarda adaylar kendi sınava gireceği merkezin dışında yedek salonlarda sınava girebilmektedirler. Bu konu ile alakalı detaylı bilgi için yedek salonda sınava kimler girebilir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

AÖL sınav yeri nasıl değiştirilebilir? Açık Lise sınav yerini ne zaman değiştirebilirim? AÖL sınav yerini değiştirmek için nereye başvuracağız?  AÖL sınav yerini değiştirmek için hangi belgeler gerekli? AÖL öğrenci belgesi nereden alınır? Bu yazımızda sizlere AÖL sınav yerini değiştirme ile ilgili bilmeniz gereken tüm bilgileri anlatacağız. Detaylar haberimizde.

 

AÖL Sınav Yeri Nasıl Değiştirilebilir?

AÖL öğrencileri yeni kayıt yaptırırken veya kayıt yenilerken sınav merkezlerinin neresi olacağına karar verirler ve kayıt yeileme işlemini yapan görevli bu soruyu sorar. Aldıkları cevaba göre öğrencinin istediği sınav merkezini seçerek sisteme kaydını yapar. Öğrencide AÖL sınavlarına kayıt yaparken belirttiği sınav merkezlerinde girer.

AÖL öğrenci belgesi için tıklayınız..

Fakat bazı durumlarda öğrenci sınav merkezini değiştirmek isteyebilir. Örneğin bulunduğu yerden taşınma, askere gitme veya başka bir sebeple başka sınav merkezinde sınavlara girmek isteyebilir. Peki AÖL öğrencilerinin böyle bir hakkı var mıdır? Sınav merkezini istediğimiz zaman değiştirebiliyor muyuz? Hemen cevabını verelim.

Evet AÖL öğrencisi eğer istersen sınav merkezini değiştirebilir. Ama istediği her zaman değiştiremez. Sınav merkezinin değiştirileceği tarihler bellidir. Milli Eğitim Bakanlığı bu tarihleri AÖL iş takviminde açıklamaktadır. Eğer sizde AÖL sınav merkezinizi değiştirmek istiyorsanız AÖL öğrenci sistemine girerek sınav merkezinizi değiştirebilirsiniz. AÖL öğrenci sistemi hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız AÖL öğrenci girişi başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Sınav merkezinizi isterseniz kayıt yenilerkende değiştirilmesini talep edebilirsiniz. Eğer sınav merkezinizi değiştirmezseniz eski kayıtlı olan sınav merkezinde sınava girersiniz.

Sınav merkezini öğrenmek için tıklayınız..

4.6477272727273 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 4.65 (44 Oylar)